کارگاه فیلمنامه‌نویسی زیر نظر داوود رضایی

داوود رضایی فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه هنر تهران و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه تربیت مدرس است. طی سالهای  اخیر، او یکی از مدرسان ثابت درس فیلم‌نامه‌نویسی در انجمن سینمای جوان بوده است و از ابتدای سال ۹۶ دوره‌های متداوم کارگاه فیلمنامه را در استودیو دیگر برگزار کرده است.

با پایان یافتن جلسات کارگاه فیلمنامه‌نویسی پیشرفته در نیمۀ آبان‌ماه؛ به درخواست گروه آموزشی استودیو، قرار است تا از این پس داوود رضایی کارگاه‌های فیلمنامه‌نویسی را  به شکلی گسترده‌تر و با تنوع بیشتری در موسسۀ دیگر برگزار نمایند. اولین دوره، از این دوره‌های پیش رو، «دورۀ فیلمنامه‌نویسی بر مبنای الگوی سفر قهرمان» است که در چهار جلسه و از اواسط آذرماه در محل استودیو برگزار خواهد شد.

چندان که از عنوان دوره برمی‌آید، مبنای دوره، نظریۀ سفر قهرمان و مرجع اصلی کتاب «سفر نویسنده» نوشتۀ کریستوفر ووگلر خواهد بود. الگوی سفر قهرمان، نتیجه تامل کریستوفر ووگلر در اسطوره شناسی و به طور مشخص نظرات جوزف کمپبل است و نشان می دهد که چطور می توانیم ساز و کار روایتی اسطوره‌ای را در یک فیلمنامه بنا کنیم و نتایجی نزدیک به تاثیر اسطوره ها بر مخاطب، در روزگار اکنون به دست بیاوریم.

به فراخور موضوع بحث، این کارگاه هر از گاه با گریزهایی به دنیای اساطیر و اسطوره‌شناسی همراه خواهد بود. در صورت علاقه به این حوزه، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، از طریق مجاری ارتباطی همیشگی با ما تماس بگیرید.

 شرح درس کارگاه  «فیلمنامه‌نویسی-سفر قهرمان» را اینجا بخوانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *